Barış Akademisyenleri Ankara’da buluştu: “İade edilmediğimiz her gün devletin vereceği tazminat artıyor”

“Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisine imza atan ve KHK’larla ihraç edilen Barış Akademisyenleri, gasp edilen haklarını geri alabilmek için Türkiye’nin altı farklı şehrinde bir araya geldi. Ankara’daki buluşma noktası ise Eğitim-Sen oldu. Akademisyenler burada bir basın açıklaması yaptı ve taleplerini sıraladı. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da bir konuşma yaparak eyleme destek verdi.

Barış Akademisyenleri, açıklamanın ardından dilekçelerini hazırlayarak Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu’na başvuruda bulundu. Ankara Üniversitesi’nden ihraç edilen kamu hukuku doktoru Cenk Yiğiter bundan sonraki sürece ilişkin beklentilerini Medyascope’a anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar