ABD’deki Pearl Harbor Tersanesi’nde silahlı saldırı: İki sivil hayatını kaybetti

Amerika Birleşik Devletleri‘nin Hawaii eyaletindeki Pearl Harbor-Hickam Üssü‘ndeki tersanede silahlı saldırı düzenlendi. Çok sayıda kişinin vurulduğu saldırada, ABD Savunma Bakanlığı’na bağlı çalışan iki sivil hayatını kaybetti, bir sivilin ise durumu ağır.

Denizci üniformalı saldırganın kimliği henüz açıklanmadı. Pearl Harbor-Hickam Üssü’nün resmî Twitter hesabından yapılan açıklamada, saldırganın ABD Donanması’na kayıtlı erkek bir asker olduğu belirtildi.

Güvenlik güçlerinin müdahale ettiği olayda kimliği belirsiz saldırgan hayatına son verdi. Saldırının ardından üs, giriş-çıkışlara kapatıldı.

Aileler bilgilendirilene kadar, saldırıda hayatını kaybeden ve yaralananların isimleri açıklanmayacak.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar