Prof. Bengi Semerci anlatıyor (59): Sosyal fobi çekimserlik değildir

Prof. Dr. Bengi Semerci bu videoda sosyal fobi hakkında konuşuyor. Sosyal fobi ve çekimserlik arasındaki farka değiniyor, sosyal fobinin bir rahatsızlık olduğunu söyleyip, çekimserlik ile aynı olmadığının altını çiziyor. Sosyal fobi yüzünden kişinin gösterebileceği davranışlardan bahsediyor, fobinin nasıl başlayıp geliştiğini anlatıyor.

En çok gözlemlenen rahatsızlıklardan olan sosyal fobinin dünyada ve Türkiye’de ne sıklıkla görüldüğünden, çekimserlik ve sosyal fobinin nasıl ayırt edildiğinden bahsediyor. Sosyal fobi tanısı için kullanılan kriterleri ve fobisi olan kişilerin nasıl etkilendiğini açıklıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar