Davutoğlu ekibinden Ayhan Sefer Üstün ile söyleşi: “TÜGVA hangi kaynaklarla 450 ilçede şube açtı?”

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisini bu hafta içerisinde kurması bekleniyor. Medyascope’tan Batu Bozkürk, Davutoğlu’nun çalışma arkadaşlarından eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün’le yeni partiyi, partinin yapabileceklerini ve İstanbul Şehir Üniversitesi tartışmasını konuştu.

Ayhan Sefer Üstün, partinin kuruluş tarihi, ismi ve logosuyla ilgili son gelişmeleri paylaşırken Şehir Üniversitesi konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi, “Belki de arazisi çok değerli olduğu için, ‘Biz burayı nasıl kaçırmışız’ diye hayıflanıyorlar” dedi. Üstün, bu üniversite yerine TÜGVA’nın hangi kaynaklarla 450 ilçede şube açtığının, Ziraat Bankası’nın Demirören Grubu’na verdiği 830 milyon dolarlık kredinin geri ödenip ödenmediğinin araştırılmasını istedi.

Türkiye’deki seçmenin yüzde 35’inin mevcut partilerden memnun olmadığını da ifade eden Ayhan Sefer Üstün, yeni partinin toplumun bütün kesimlerine hitap edeceğini söyledi. Üstün ayrıca, Kurucular Kurulu’nda pek çok sürpriz ismin yer alacağını kaydetti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar