Trump, İran’ın füze saldırısı sonrası konuştu: “Hiçbir Amerikalı zarar görmedi, İran’a karşı yeni yaptırımlar olacak”

ABD Başkanı Donald Trump, İran’ın Irak’ta ABD üslerine yönelik düzenlediği saldırıyla ilgli basın toplantısı düzenledi.

Trump açıklamasında Irak’ta görevli hiçbir Amerikan askerinin ve personelinin hayatını kaybetmediğini söyledi. Trump’ın konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

“Dün akşam yapılan saldırıda hiçbir Amerikalı zarar görmedi. Irak’ta bulunan askeri üslerimizde sadece kısmi bir hasar oluştu. Savunma sistemimiz başarılı bir şekilde devreye girdi.

İran’ın Ortadoğu’daki istikrarsız eylemleri hoş görüldü ve İran terörizmin lideri oldu.

Geçtiğimiz hafta kararlı adımlar attık ve ABD’lileri tehdit eden terörist ortadan kaldırıldı. Bana göre dünyadaki en büyük terörist Kasım Süleymani ortadan kaldırıldı. Süleymani en büyük savaş suçlarından sorumluydu. Çok önceden öldürülmesi gerekiyordu. Onu ortadan kaldırırak teröristlere çok güçlü bir mesaj vermiş olduk. Süleymani yeni saldırılar planlıyordu, ama onu durdurduk.”

Trump, konuşmasında ayrıca İran’a karşı yeni yaptırımların açıklanacağını ve NATO’dan Ortadoğu’da daha fazla rol almasını isteyeceğini de söyledi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar