Çeşme’de sığınmacıları taşıyan bot battı: Sekizi çocuk 11 kişi hayatını kaybetti

İzmir’in Çeşme ilçesinde, yasadışı yollarla Yunanistan’a geçmeye çalışan fiber bot battı. Sığınmacıları taşıyan botta sekizi çocuk 11 kişi hayatını kaybetti. 

Anadolu Ajansı’nın aktardığı bilgilere göre olay dün (11 Ocak 2019) saat 20.00 sıralarında Şifne Koyu’nda meydana geldi. Yalı Mahallesi açıklarında sesler duyan vatandaşlar Sahil Güvenlik, sağlık ve jandarma ekiplerine haber verdi. Bunun üzerine olay yerine gelen ekipler, göçmenleri taşıyan fiber botun battığını, botun içinde 19 kişinin olduğunu tespit etti. 

Botta bulunan sekizi çocuk 11 kişi hayatını kaybederken sekiz kişi ise Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan sekiz göçmenin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar