Anadolu’nun kuşları, Fatih Orbay’ın fotoğrafları ve Tekfen Vakfı’nın aracılığıyla kayıt altında

Anadolu’nun Çiçekleri’nin ardından, Tekfen Vakfı, bu toprakların biyoçeşitliliğini kayıt altına aldığı serinin ikinci kitabı Anadolu’nun Kuşları’nı yayımladı. Doğa fotoğrafçısı ve belgesel yapımcısı Fatih Orbay’ın çektiği fotoğraflardan oluşan 432 sayfalık kitapta, Anadolu’nun semalarında yaşayan ya da göçen 310 kuş türüne ait 373 farklı fotoğraf yer alıyor.

“Doğaya ithaf edilen bir miras” olarak tanımlanan kitap, Anadolu kuşlarının ve yaşam alanlarının gelecek nesillere aktarılmasına katkı sunmayı hedefliyor.

İngilizce ve Türkçe dillerinde yayımlanan kitabın lansmanı Beşiktaş’taki Minoa Kitabevi’nde yapıldı. Lansman etkinliğinde Tekfen Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Dori Kiss Kalafat ve doğa fotoğrafçısı ve belgesel yapımcısı Fatih Orbay, kitap projesinin nasıl ortaya çıktığını anlattı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar