Alternatif Bilişim Derneği Başkanı Faruk Çayır: “Siber güvenlik meselesi devletler tarafından suistimal edilmeye çok müsait”

Medyascope Ankara stüdyosunda Özge Çakır’ın konuğu olan Alternatif Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çayır, siber güvenlik ve güvenli internet kullanımı ile Türkiye’de bilgiye erişim hakkının ve kişisel verilerin korunmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Siber güvenlik kavramının günümüzde çoğunlukla devlet ekseninde düşünüldüğünü belirten Çayır, bireylerin de bilgiye erişim haklarını kullanırken bilinçli olmaları, bilinçlendirilmeleri gerektiğinin altını çizdi. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar