Fenerbahçe Spor Kulübü’nden yeni açıklama: “Virüs belirtileri saptanan sporcu ve idarecilerimizin test sonuçlarını bekliyoruz, hastanede yatan sporcumuz yok”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı’nın bazı oyuncularında ve idarecilerinde koronavirüse işaret eden bazı belirtiler saptandığı bugün kulüp tarafından açıklanmıştı. Kulüpten ilerleyen saatlerde yapılan yeni bir açıklamada test sonuçlarının beklendiği ve şu an hastanede tedavi altında olan bir sporcunun bulunmadığı bilgisi paylaşıldı. Açıklamanın tamamı şöyle:

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı sporcularımız, teknik kadromuz ve idari çalışanlarımızın yapılan rutin tetkiklerde COVID-19 bulgularına rastlanması sebebiyle detaylı değerlendirilmeleri amacıyla hastaneye sevkleri gerçekleştirilmiştir. Hastanede COVID-19 şüphesi ile detaylı olarak değerlendirilen oyuncularımıza gerekli tüm tahlil ve tetkikleri yapılmış ve test için alınan numuneleri Sağlık Bakanlığı’nın laboratuvarına gönderilmiştir. Yapılan tıbbi değerlendirmede, şu an için hiçbir oyuncumuzda hastanede yatmalarını gerektirecek bir klinik tablo söz konusu değildir. Bir idari çalışanımız ise hastanede tedbir amaçlı kontrol altında tutulmaktadır.Takım oyuncularımız evde sosyal izolasyonla yakın takip edilmektedirler. Sağlık Bakanlığımızdan gelecek test sonuçları sonrasında kamuoyuna yeni bir açıklama yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus