Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nı erteledi

Japonya Başbakanlığı Global İletişim Direktörü Tomoaki Ishigaki, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın en geç gelecek yıl düzenlenecek şekilde ertelendiğini duyurdu.

Açıklama Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach ile Japonya Başbakanı Şinzo Abe’nin telekonferans yoluyla yaptığı görüşmenin ardından yapıldı.

Avrupa Futbol Şampiyonası ve Şampiyonlar Ligi gibi dünyanın en çok takip edilen spor organizasyonlarının ertelenmesi ve askıya alınması kararlarına rağmen IOC daha önceki açıklamalarında, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesinin gündemlerinde olmadığını belirtmişti.

22 Mart’ta Kanada ve Avustralya Olimpiyat komiteleri, sporcularını Olimpiyat Oyunları’nın bu yaz düzenlenmesi halinde Tokyo’ya göndermeyeceklerini açıklamıştı. Bazı atletlerin de oyunları boykot edeceklerini dile getirmelerinin ardından IOC, aynı gün yaptığı açıklamayla, Kovid-19 salgını sebebiyle olimpiyat oyunlarının ertelenebileceğini, konuyla ilgili detayların görüşülmeye başlandığını ve kesin kararın dört hafta içinde alınacağını duyurmuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar