Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nı erteledi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Japonya Başbakanlığı Global İletişim Direktörü Tomoaki Ishigaki, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın en geç gelecek yıl düzenlenecek şekilde ertelendiğini duyurdu.

Açıklama Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach ile Japonya Başbakanı Şinzo Abe’nin telekonferans yoluyla yaptığı görüşmenin ardından yapıldı.

Avrupa Futbol Şampiyonası ve Şampiyonlar Ligi gibi dünyanın en çok takip edilen spor organizasyonlarının ertelenmesi ve askıya alınması kararlarına rağmen IOC daha önceki açıklamalarında, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesinin gündemlerinde olmadığını belirtmişti.

22 Mart’ta Kanada ve Avustralya Olimpiyat komiteleri, sporcularını Olimpiyat Oyunları’nın bu yaz düzenlenmesi halinde Tokyo’ya göndermeyeceklerini açıklamıştı. Bazı atletlerin de oyunları boykot edeceklerini dile getirmelerinin ardından IOC, aynı gün yaptığı açıklamayla, Kovid-19 salgını sebebiyle olimpiyat oyunlarının ertelenebileceğini, konuyla ilgili detayların görüşülmeye başlandığını ve kesin kararın dört hafta içinde alınacağını duyurmuştu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus