Murat Yetkin yazdı: “Yoksa HDP üyelerine virüs bulaşmıyor mu?”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Gazeteci Murat Yetkin, kişisel blogunda yayınladığı yazısında milletvekillikleri düşürülen HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları ile CHP’li Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Berberoğlu’nun koronavirüs salgını dolayısıyla ev iznine gönderilişini yorumladı.

Yetkin, Berberoğlu ev iznine gönderilirken HDP’li Güven ve Farisoğulları’nın gönderilmemesine ilişkin şunları yazdı:

“Şimdi ben ‘Neden Berberoğlu (o da 31 Temmuz’a dek) ev iznine gönderildi de, Güven ve Farisoğlu gönderilmedi? Onlara virüs bulaşmıyor mu?’ diye sorunca sıralanacak gerekçeler belli: Çünkü onlar terör suçlusu, terör suçlusu olunca (Berberoğlu gibi Maltepe’deki) açık cezaevine değil, (Diyarbakır’daki) kapalı cezaevine kondular, bu yüzden de izin verilmiyor. Hepsinin de yasada yeri olan bu gerekçeler, bu sorulara insani ve vicdani olarak yanıt veremiyor.

Herkese bulaşabilen virüs, Güven’e, Farisoğulları’na, Edirne cezaevinde tutulan önceki HDP eş-başkanı Selahattin Demirtaş’a, Diyarbakır’ın seçilmiş belediye başkanlarından Gültan Kışanak’a, HDP’lilere bulaşamaz mı? Bir nevi koronavirüs aşısı mı sayılıyor HDP üyesi olmak? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne diyor bu konuda?”

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus