FIFA’nın tarihi anketini kazanan Fenerbahçe oldu

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Uluslararası Futbol Federasyonlar Birliği (FIFA), dün (26 Ağustos) resmi Twitter hesabından Fenerbahçe ve Galatasaray’ı karşı karşıya getiren bir anket yaptı. Ankette, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarının resimlerini paylaşarak “Hangi taraftar daha tutkulu” sorusu yöneltildi. Bu kez yeşil sahada değil, sosyal medyada kazanma mücadelesi veren iki büyük camianın anketine, bir buçuk milyon kişiden fazla oy kullanıldı. 12 saat süren anketin sonunda kazanan yüzde 57,3’le Fenerbahçe oldu. 

FIFA’nın düzenli olarak futbolda adını duyurmuş büyük takımları karşı karşıya getirerek yaptığı ankette, dün Fenerbahçe ile Galatasaray karşılaştı. Sözkonusu anket bugüne kadar FIFA tarafından yapılan ve en çok katılım ile aynı zamanda etkileşimi alan anket olarak tarihe geçti. 

Takımlardan tam destek 

Ankete destek bir hayli fazla oldu. Galatasaray ve Fenerbahçe resmi Twitter hesapları anketi duyurduktan sonra iki kulübün eski futbolcularından da FIFA’nın anketine destek geldi. Galatasaray’ın eski futbolcuları Felipe Melo, ve Bafetimbi Gomis ankete ilk destek verenler arasındaydı. Fenerbahçe’nin efsane oyuncusu Alex De Souza da ankete destek verdi. 

TRT’den yanlış anlaşılma

Öğle saatlerinde TRT’de bir spor programında FIFA’nın anketi duyurulurken anket ekrana yansıtılmıştı. Ekranda gösterilen hesapta Galatasaray lehine oy verildiğinin anlaşılması tepkileri beraberinde getirdi. Bu tepkiler üzerine TRT bir açıklama yaptı. Oy kullanımının kurumsal hesaptan yapılmadığını belirten TRT özür diledi. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus