Murat Yetkin yazdı: Yunanistan’la savaşmayız da Covid ile savaş iyi gitmiyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Gazeteci Murat Yetkin, YetkinReport‘ta yayımladığı yazısında, koronavirüsle mücadelede son durumu ve Yunanistan ile savaş olasılığını değerlendirdi.

“’Tükeniyoruz’ diyeni ciddiye almak zorundasınız. Nasıl uçakta önce ‘Maskenizi kendiniz takın, sonra çocuğunuza’ deniyorsa, hükümet önce hekimlere, sağlıkçılara iyi bakmalı. Nasıl terörle mücadele bölgesinde görev yapan askere, polise iş güçlüğü tazminatı veriyorsanız onlara da vermek, onları gereğince dinlendirmek, onlara iyi bakmak zorundasınız.
Ben gazeteciyim, çıkar balkonuma sağlıkçıların fedakârlığını alkışlarım, bir de böyle yazı yazarım. Ama ülkeyi yöneten Erdoğan’ın sadece balkona çıkıp alkış tutması yetmez.
Hastalık yayılıyor. Daha sıkı önlemler almak zorunluluğu kendisini gösteriyor. Halının altına süpürmekle sorundan kurtulamıyorsunuz.
Akdeniz’de, Ege’de haklarımızı koruyacağız elbet. Yaşama hakkımızı da sağlıklı yaşama hakkımızı, insanca yaşama hakkımızı da koruyacağız bir yandan. Birini korumak çabası diğerini unutturmuyor, can yakıyor çünkü”
diyen Murat Yetkin‘in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus