Türk Tabipleri Birliği #Ölüyoruz etiketiyle açıkladı: Sekiz günde 13 sağlık çalışanı hayatını kaybetti

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Koronavirüsten en ağır etkilenen gruplardan biri sağlık çalışanları. Türk Tabipleri Birliği (TTB) de durumun vahametini bir kez daha gözler önüne serdi. TTB, sekiz günde 13 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini açıkladı.

TTB bugün, eski Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı ve işyeri hekimi Dr. Seyit Ahmet Okur‘un salgın nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Paylaşım Twitter üzerinden #Ölüyoruz etiketiyle yapıldı. Okur’un yakınlarına ve meslektaşlarına başsağlığı dilendi.

TTB, ayrıca daha önce koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Engin Ünaldı, Ahmet Aydın Şener, Refik Çaylan, Turgut Erkutlu, Murat Yumruk, Hasan Aslan, Kerim Koçoğlu, Muhammad Mushavah, Nevruz Erez, Şenay Şahin, Mehdi Tasouji ve Mehmet Hozikligil’i de yeniden andı.

TTB, hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının siyah beyaz fotoğraflarını paylaşarak, ‘‘Pandemi günlerinde insanlar ölüyordu. Birinciliği beyaz önlüklülere verdiler. Ölümlere alışmak istemiyoruz’’ açıklamasını yaparak rakamları kamuoyu ile paylaştı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus