Murat Yetkin yazdı – Salgın felakete dönüşüyor: Sorumlusu kötü yönetim

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Gazeteci Murat Yetkin, YetkinReport’ta yayımladığı yazısında, koronavirüs salgınının Türkiye’de felakete dönüştüğünü dile getirirken bunun sorumlusunun da iktidar ve onun kötü yönetimi olduğunu öne sürdü.

“Erdoğan, kendi koyduğu yasakları ‘lebalep’ doldurduğu kongrelere övünen, vatandaş vefat eden yakınını alelacele, tek başına toprağa verirken, omuz omuza cenaze törenlerine katılan, sorusunu duymadığı muhabire ‘Çıkar şu maskeyi ya’ diye çıkışan kötü bir yönetim sergiledi.

Sanki yasakları kendisi değil, dış güçler, üst akıl, ya da muhalefet getirmişti, kendisi de AK Parti kitlesi başta olmak üzere halkı yasaklardan azat eden bir kurtarıcıydı.

Bilim insanları bir defa tam kapanmanın hem salgının kontrolü hem de ekonominin daha az zarar görmesi bakımından daha doğru olacağı uyarılarına kulak asılmadı. Hâlâ da asılmıyor. Hem hastalık felakete doğru tırmanıyor hem de -büyük sanayici değilse de- hem iş hem işçi örgütleri artık itirazlarını açıkça dile getirecek denli sıkıntı; artan işsizlik ve geçim sıkıntısı da cabası” diyen Murat Yetkin‘in yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus