Konular Anayasa Mahkemesi

Konu: Anayasa Mahkemesi

İbrahim Kaboğlu: “Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar, tüm yargı organlarını bağlar”

Yayına hazırlayan: Sercan Öztürk Yayının tamamını izlemek için tıklayınız. https://www.youtube.com/watch?v=N2DHEeaH-hU

İbrahim Kaboğlu: “AYM’nin ihlal kararı, Türkiye’de demokratik hukuk devletine dönüş yolunda bir umut ışığı”

Yayına hazırlayan: Sercan Öztürk Yayının tamamına buradan ulaşabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=N69kBTxl0xA

Murat Yetkin: “Anayasa Mahkemesi’nin Barış Akademisyenleri hakkındaki ihlal kararı bir dönüm noktası”

Yayına hazırlayan: Sercan Öztürk Yayının tamamına buradan ulaşabilirsiniz https://www.youtube.com/watch?v=ABygNA9Kyw8

AYM eski raportörü Osman Can, AYM’nin ‘Barış Akademisyenleri’ kararını değerlendirdi: “AYM, takdire şayan bir karar verdi, 1071 bildirisi akademisyenliğe yakışmıyor”

Anayasa Mahkemesi'nin (AYM), 'Barış Akademisyenleri bildirisi' ile ilgili verdiği kararı değerlendiren Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi ve AYM'nin eski raportörü Prof. Osman Can,...

Demirtaş: “Bu darbecilerin 15 Temmuz’da sivil katletme emri verdiğine inanıyorsunuz da Sur’da, Cizre’de tek bir sivilin öldürülme emrini vermiş olabileceğine neden inanmıyorsunuz?”

Tutuklu bulunan eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın Twitter hesabından, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Barış Akademisyenleri'ne ilişkin kararıyla ilgili açıklamalar paylaşıldı.

Güne Bakış (1 Ağustos 2019): Dinçer Demirkent ile AYM’nin Barış Akademisyenleri kararı

Güne Bakış'te Dinçer Demirkent'le Anayasa Mahkemesi'nin Barış Akademisyenleri kararını, Doğu Eroğlu'yla Kaz Dağları'nda, Egemen Gök'le Salda Gölü'nde son durumu konuştuk.

Murat Yetkin yazdı: “Anayasa Mahkemesi ‘Türkiye’de hâlâ yargıçlar var’ dedirtti ama Beştepe bulutlu”

Gazeteci Murat Yetkin bugün kişisel blogunda yayınladığı yazısında Anayasa Mahkemesi’nin 26 Temmuz’da “Barış Akademisyenleri Davasında” imzacıların ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine yönelik verdiği...

Sosyal Hukuk (57): Duygu Köksal ile AYM’nin Barış Akademisyenleri kararı

Sosyal Hukuk'ta Avukat Duygu Köksal, Ozan Örsel'e konuk oldu. Avukat Köksal, Anayasa Mahkemesi'nin Barış Akademisyenleri ile ilgili verdiği "hak ihlali" kararını değerlendirdi.

Güne Bakış (30 Temmuz 2019): Murat Yetkin ile Başkanlık Sistemi’nde revizyon tartışmaları ve AYM’nin Barış Akademisyenleri kararı

Bu akşam Güne Bakış'ta Murat Yetkin'le Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başkanlık Sistemi'nde nasıl bir revizyon istediğini ve AYM'nin Barış Akademisyenleri kararını konuştuk.

En Yeniler