Avukat Erdal Doğan: “Yaşadığımız siyasi iklimde korkutma, sindirme çabasının başladığını düşünüyorum”

Avukat Erdal Doğan’ın Beyoğlu’ndaki ofisine 24 Aralık günü gelen kimliği belirsiz 2 kişi, hanın alt katındaki danışmaya Doğan’ın fotoğraflarını göstererek, o gün ofise gelip gelmeyeceğini sordu.

Doğan hakkında bilgi almak isteyen 2 kişi danışmadaki görevliden olumsuz yanıt alıp handan uzaklaşırken, Doğan 29 Aralık 2018’de durumu İstanbul Emniyeti Koruma Şube Müdürlüğü’ne bildirdi ve koruma istedi.

Doğan, ofisinin önüne gelen iki kişinin görüntülerini Twitter hesabından paylaştı:

Şu ana kadar Emniyete yapılan başvuruda bir gelişme yaşanmazken, Doğan yaşadıklarını ve konuyla ilgili düşündüklerini şöyle anlattı:

“20 yıldır avukat olarak insan hakları için, faili meçhullerin, gazetecilerin, aktivistlerin davalarına baktım. Şu anda yaşadığımız siyasi iklimde kaos yaratma veya korkutma, sindirme çabasının başladığını düşünüyorum. Çünkü ben bu olayı paylaştıktan 4-5 gün sonra da HDP yöneticilerine mailler gelmiş. Bunların devam edeceğini düşünüyorum, umarım olmaz.”

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar