Michelin yıldızlı restoranda skandal: 130 euroluk yemeği yiyen müşteri öldü

İspanya’nın Valencia kentindeki Michelin yıldızlı RiFF Restaurant’ta 130 euroluk mantarlı bir menü yiyen bir müşteri zehirlenerek hayatını kaybetti.

46 yaşındaki María Jesús Fernández Calvo adlı kadın, eşi ve 12 yaşındaki oğluyla beraber gittiği restoranda yemek yedikten kısa bir süre sonra kusma ve ishal belirtileri gösterdi. Zehirlenmesinin ardından kalp krizi geçiren kadın, hayatını kaybetti.

Olayın ardından restoran kapatılırken, detaylarla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı yürüten yetkililer, 13-16 Şubat tarihleri arasında restoranda yemek yiyen 75 kişiyi tespit ederek görüştü. Görüşmeler sonucunda 28 müşterinin aynı belirtilerden şikayetçi olduğu öğrenildi.

RiFF Restaurant olayla ilgili özür dilerken, işletme sahibi Bernd Knöller “Bu duruma yol açan sebep her ne olursa olsun olayla ilgili derin pişmanlığımı ifade etmek istiyorum. Umarım gerçekler kısa zamanda ortaya çıkar. Olayın kaynağı ortaya çıkana kadar restoranın kapalı kalması kararını aldım” diye konuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar