İngiliz şarkıcı Joss Stone, Kuzey Suriye’de konser verdi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

İngiliz şarkıcı Joss Stone, Instagram hesabında, Kuzey Suriye’nin Dêrik kentinde bir konser verdiğini duyurdu. Küçük bir salonda gerçekleşen konserde Stone’u yaklaşık 70 kişi dinledi.

Stone, sınırı geçerken herhangi bir sorunla karşılaşmadığını belirtirken, hangi ülke üzerinden sınırı geçtiğine açıklık getirmedi. Çıplak ayakla dolaşan şarkıcı, dünya turnesi kapsamında tüm ülkeleri ziyaret etmek istediğini belirtti.

Şarkıcı yayınladığı videoda, “Hava soğuk ve nemliydi, ama beni bu kadar sıcak karşılayan insanlarla buluşmak çok hoş. Suriye gözardı edilmeyi hak etmiyor, Kürdistan gözardı edilmeyi hak etmiyor” dedi.

Joss Stone, Kuzey Suriye’nin Dêrik şehrinde verdiği konserde.

IŞİD üyelerinin teslim olduğunu da duyduğunu ifade eden İngiliz şarkıcı, “Ama bu, Suriye ya da Kürt halkı için her şeyin bittiği anlamına gelmiyor. Burada son derece karmaşık bir hikaye var. Söz söyleyecek bir pozisyonda değilim, ancak burada geçirdiğim kısa sürede çok şey öğrendiğimi söyleyebilirim. Umarım barış yakında herkes için gelir” diye konuştu.

Mail on Sunday gazetesi, şarkıcıya İngiliz savaş fotoğrafçısı Paul Conroy’un eşlik ettiğini yazdı. Conroy, Sunday Times foto muhabiri Marie Colvin 2012 yılında Suriye’nin Humus kentinde öldürüldüğünde de ona eşlik ediyordu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus