Maltepe’deki tutanaklar İstanbul İl Seçim Kurulu’na gönderildi, mazbatanın verilmesi bekleniyor

İstanbul’un hatta tüm Türkiye’nin gözü kulağı İstanbul İl Seçim Kurulu’nun vereceği kararda. İstanbul İl Seçim Kurulu’nun toplanan tutanaklar neticesinde mazbatayı vermesi bekleniyor.

Sayımların devam ettiği son ilçe olan Maltepe’deki sayımlar da dün gece sonlandı. Son gelen bilgiye göre Maltepe’deki tutanaklar birleştirilerek İstanbul İl Seçim Kurulu’na gönderildi. İstanbul İl Seçim Kurulu’nun bugün veya en geç yarın mazbatayı Ekrem İmamoğlu’na vermesi bekleniyor.

Maltepe’de toplam 1089 sandıktaki oyların tamamı sayıldı ve 209 oy Binali Yıldırım lehine değişti. Ancak bu, sonucu etkileyecek bir rakam değil.

İstanbul İl Seçim Kurulu’na gönderilen tutanaklar:

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar