Selfie çekilen goriller viral oldu

Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde iki gorilin parkta çalışan korucuyla birlikte çektirdiği selfie, dünyada gündem haline geldi. Virunga Milli Parkı’nda çalışan bir korucu tarafından çekilen fotoğraf, Facebook’ta binlerce defa paylaşıldı.

Fotoğrafta dişi goriller Ndakazi ve Ndeze kameranın önünde gayet rahat görünüyor: biri ayaklarını açıp dik dururken diğer goril ise kadraja girebilmek için eğiliyor.

Park çalışanları, iki gorilin de aileleri avcılar ya da hayvan kaçakçıları tarafından öldürülmüş goriller için yapılmış özel bölümde yaşadığını söyledi.

Ülkenin kuzeydoğusundaki parkta bin kadar dağ gorili ve 21 diğer primat türünün yaşadığı tahmin ediliyor. Silahlı çatışmaların etkilediği parkta çalışan korucular zaman zaman kaçırılıp militanlar tarafından öldürülüyor.

Özel eğitim alan korucular, parkın benzersiz doğal ortamını korumak için canlarını riske atıyor.

Virunga Milli Parkı çalışanı Mathieu Shamavu’nun gorillerle arası gayet iyi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar