Şehir Hepimizin (121): Reşat Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi projesi – Cansu Yapıcı, Emre Ayvaz ve Meriç Öner ile söyleşi

Programda SALT ve Kadir Has Üniversitesi ortaklığında devam eden Reşat Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi projesini konuşacağız. Koçu’nun (1905-1975) 1944 yılında yazmaya başladığı İstanbul Ansiklopedisi G harfine kadar 11 cilt olarak basıldı. İstanbul hakkında temel bilgiler veren bu eser, şehir belleği açısından olduğu kadar tarih yazımı açısından da önemli bir örnek teşkil ediyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar