Gezi Parkı eylemlerinin 6. yılı: Karanlık gider, Gezi kalır

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Haber: Fırat Fıstık ve Canan Coşkun

Gezi Parkı eylemlerinin 6. yıldönümünde Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla çok sayıda kişi Taksim’de bir araya geldi. Polis şiddetiyle hayatını kaybedenlerin ailelerinin de katıldığı eylemde, 24 Haziran’da başlayacak Gezi davasına çağrı yapıldı.

Gezi Parkı eylemlerinin 6. yılında çok sayıda kişi Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla TMMOB Makina Mühendisleri Odası önünde bir araya geldi. Kitle, “Gezi umuttur, umut bitmez. Karanlık gider, Gezi kalır” pankartı açtı. “Gezi umuttur yargılanamaz”, “Her yer Taksim, her yer direniş”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Direne direne kazanacağız” ve “Anaların öfkesi katilleri boğacak” sloganları atıldı.

Basın açıklaması için bir araya gelenler, İstiklal Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Caddeye çıkan İpek Sokak’ın girişi polisler tarafından kapatıldı. Bu nedenle basın açıklaması polis kalkanlarının önünde yapıldı.

Taksim Dayanışması adına basın açıklamasını mimar Esin Köymen okudu. Açıklamada şöyle denildi: “Gencecik çocuklarımıza kıyan polis şiddetinden hesap sorma tutumumuzun da, parklarda, meydanlarda. sokaklarda özgürlük, demokrasi ve insanca için direnen milyonların taleplerinin de kararlılıkla arkasında durmaya devam ediyoruz. Bu taleplerimizi bir kez daha dillendirmek ve savunmak için herkesi 24-25 Haziran’da Silivri duruşma salonlarında görülecek Gezi davasına bekliyoruz. Çünkü biliyor ve inanıyoruz ki, Gezi umuttur, umut bitmez. Karanlık gider Gezi kalır.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus