Türkiye’den A Milli Takım’a İzlanda’da gösterilen muameleye tepki: Nota verildi

Euro 2020 elemeleri H grubundaki dördüncü maç için Konya’dan özel uçakla İzlanda’ya giden A Milli Takım, altı buçuk saat süren yolculuğun ardından Keflavik Havalimanı’nda üç saat bekletildi.

Sorunsuz geçiş için yapılan yazışmalara rağmen ülkeye girişte milli futbolcuların valizlerinde detaylı arama yapıldı ve futbolcular pasaport kontrolünde uzun süre bekletildi. Pasaport kontrolünden çıkan Emre Belözoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtlarken İzlandalı bir taraftar muhabir gibi davranıp Belözoğlu’na tuvalet fırçası uzattı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olayın ardından Twitter’dan yaptığı açıklamada gereğinin yapılacağını ifade etti ve Türkiye, Norveç elçiliği aracılığıyla İzlanda’ya durumu kınayan bir nota verdi. Ayrıca Çavuşoğlu’nun İzlanda Dışişleri Bakanını arayacağı bildirildi.

https://twitter.com/MevlutCavusoglu/status/1137942506740604930

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar