Pasaportuna gerekçesiz bir şekilde el konulan Dilek Dündar yurtdışındaki eşi Can Dündar’ın yanına gittiğini duyurdu

Hakkında yakalama kararı bulunan gazeteci Can Dündar’ın eşi Dilek Dündar’ın pasaportuna 3 Eylül 2016’da yurtdışına çıkmak üzereyken el konulmuş ve gidişine izin verilmeyen Dündar havalimanından geri çevrilmişti.

Bunun sebebi İçişleri Bakanlığı’nın OHAL kapsamında alınan tedbirler neticesinde binlerce kişinin pasaportuna tahdit (engel) koymasıydı. Pasaportunda tahdit bulunan kişiler yurtdışına çıkamıyor, pasaportu yenileyemiyordu. 

Bakanlık, 1 Mart 2019’a kadar toplam 212 bin 541 kișinin pasaportundaki tahdidi kaldırdı ancak bu kişiler arasında Dilek Dündar yoktu. Dündar konuyla ilgili Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru da yaptı ancak mahkeme başvuruyu gündeme almadı. 

Dilek Dündar, Twitter hesabından bugün paylaştığı mesajında yurtdışına çıktığını duyurdu. 

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar