CHP Milletvekili Erkan Aydın, Bursa Şehir Hastanesi’ndeki su baskınını değerlendirdi: “Bebek bezinin sıkıştığı gerekçesi inandırıcı değil”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Bursa Şehir Hastanesi’ni su bastığına ilişkin görüntüleri CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Twitter hesabından paylaşmıştı.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ise, baskının pis su borularına atılan bebek bezlerinden kaynaklandığını ve tıbbi cihazlara zarar gelmeden olaya müdahale edildiğini açıklamıştı:

“Bursa Şehir Hastanesi’nde 24.07.2019 tarihinde B1 katı HBYS ofis alanının tavanında oluşan su akıntısı ile ilgili gerekli inceleme yapılmıştır. C Blok Kadın Doğum ve Çocuk ünitesinin hastanesinin pis su borularına bebek bezi ve benzeri maddelerin atılması neticesinde rögarın tıkandığı ve suyun geri itmesi sebebiyle de anılan ofis üzerinden geçen boruya ait dirseğin patladığı tespit edilmiştir. Olayla ilgili teknik ekipler hemen aksiyona alınarak vidanjör ile rögar açtırılıp, patlayan dirsek değiştirilmiştir. Ve her şey normal akışına dönmüştür. Bu su akıntısı sonucunda hiçbir tıbbi cihaz ve alanda sorun yaşanmamış  ve sağlık hizmeti sunumu kesintisiz devam etmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Konuyla ilgili Medyascope’a konuşan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İl Sağlık Müdürlüğü’nün “bebek bezi” açıklamasını inandırıcı bulmadığını belirtti. Aydın, şehir hastanelerinin statüsünün “özel” olması nedeniyle devlet tarafından denetlenemediğini, dolayısıyla bu tür olaylara gebe olduğunu söyledi. Erkan Aydın, “Devletin şehir hastanelerine aylık 30-35 milyon dolar bir kira ödediği söyleniyor. Bu bütçeyle devlet hastaneleri yapılabilirdi” dedi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus