Türkiye’nin işsizlik sorunu: Mustafa Sönmez ile söyleşi

Türkiye İstatistik Kurumu, Mayıs 2019’a ilişkin işgücü istatistiklerini açıkladı. Bu verilere göre Türkiye’de işsizlik arttı. Hem TÜİK’in yeni istatistiklerini hem de Türkiye’nin işsizlik sorununu iktisatçı Mustafa Sönmez ile konuştuk.

Sönmez’e göre Türkiye’nin işsizlik sorunu siyasi sebeplerden kaynaklanıyor. Çünkü içerideki ve dışarıdaki aktörler Türkiye’deki hükümete güvenmiyor ve bu yüzden bir büyüme ivmesi sağlanamıyor. Artan işsizliğin önüne geçmek için güveni yeniden tesis etmek gerekiyor. Ancak Türkiye’deki cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle bunu başarmak pek mümkün görünmüyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar