Prof. Bengi Semerci anlatıyor (33): Şizoid kişilik bozukluğu nedir?

Kişinin yaşanılan toplumun beklentilerinde belirgin olarak sapan, sürekli olan, bilişsel alanda, duygulanımlarında, kişiler arası ilişkilerinde ve dürtü kontrolünde kendini gösteren içsel yaşantılarına ve davranış örüntülerine kişilik bozuklukları denir.

Bu videoda Prof. Dr. Bengi Semerci az bilinen kişilik bozukluklarından olan şizoid kişilik bozukluğundan bahsediyor. Oluş nedenleri hakkındaki görüşleri, başka insanlarla ilişkileri ve seçtikleri yaşam tarzlarını aktarıyor. Şizoid kişilik bozukluğunun karışabileceği veya birlikte görülebileceği diğer psikiyatrik hastalıkların neler olduğunu ve şizoid kişilik bozukluğu tedavisinde yapılabilecekleri anlatıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar