AOÇ arazileri için TOKİ önünde eylem devam ederken, satış ihalesi rekabet sağlanamadığı gerekçesiyle ertelendi

Mimarlar Odası ve beraberindeki elliye yakın kuruluş Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazilerinin satışa çıkarılmaması için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) önünde basın açıklaması yaptı. TOKİ ise, Çukurambar’daki 48 bin metrekarelik arazi için yapılmakta olan ihaleyi erteledi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, basın açıklamasında, AOÇ arazilerinin ihaleyle satılmasının mahkeme kararına aykırı olduğunu ifade etti. Açıklamanın yapıldığı sırada ise TOKİ’den ihalenin ertelendiği bilgisi geldi.

Tezcan Karakuş Candan, Medyascope’a yaptığı değerlendirmede, ihalenin tamamen iptal edilmesi gerektiğini söylerken, kendisine Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ihaleye gireceğine yönelik bir bilgi gelmediğini ifade etti.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar