Hrant Dink Ödülü sahibi Agnes Kharshiing ile söyleşi: “Türkiye’deki gençlere şunu söylemek isterim, sizler yönetimin birer parçasısınız”

Hrant Dink Ödülleri’nin bu yılki uluslararası sahibi Hindistan’dan Agnes Kharshiing oldu. Kharshiing bu ödüle, hayati tehlikeye rağmen ülkesindeki yoksulların, kadınların, çocukların ve dezavantajlı insanların haklarıyla birlikte çevre hakları için verdiği mücadeleden dolayı layık görüldü. Biz de kendisiyle 23,5 Hrant Dink Hafıza Mekanı‘nda buluştuk, ülkesinde verdiği mücadeleleri ve aldığı ödülün onun için ne anlama geldiğini konuştuk. 

Röportaj: Fatima Çelik

Kamera & Kurgu: Özge Açıkgül

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar