Marmara Uluslararası Kent Forumu (#MARUF19): “Şehir yönetimleri mülteci gerçeğiyle yüzleşmeli ve planlarını ona göre yapmalı”

Marmara Uluslararası Kent Forumu’nun (MARUF19) ilk gününde “Uluslararası İnsani Hareketlilik ve Sosyal Uyum” başlıklı bir oturum gerçekleştirildi. Oturumda, mülteci ile göçmen arasındaki farklar, hükümetlerin göç politikaları ve göç meselesine dair yapılması gerekenler ele alındı.

Medyascope’tan Fatima Çelik ve Caner Polat, oturumun konuşmacılarından Türk Alman Üniversitesi Göç ve Uyum Araştırmaları Merkezi Müdürü Murat Erdoğan, Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Direktörü Ahmet İçduygu, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) Türkiye Temsilcisi Katharina Lumpp ve Kanada’nın önde gelen göç araştırma merkezlerinden Metropolis’in Başkanı Howard Duncan ile konuştu. Alanlarında uzman bu isimler, kent yöneticilerinin mülteci gerçeğiyle artık yüzleşmeleri gerektiğini çünkü mültecilerin uzun süre kalacaklarının vurguladı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar