Suriye operasyonu – Diken’in sorumlu yazıişleri müdürü Fatih Gökhan Diler serbest bırakıldı

Diken’in sorumlu yazıişleri müdürü Fatih Gökhan Diler, yurtdışı çıkış yasağı konularak, serbest bırakıldı.

Diken’in İstanbul Şişli’deki ofisine bugün öğle saatlerinde gelen polis, Diken’in sorumlu yazıişleri müdürü Fatih Gökhan Diler‘i gözaltına aldı. Diler, polis tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesine götürüldü.

Diler, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Diler’in gözaltına alınma gerekçesi açıklanmadı.

BirGün gazetesinin internet sitesinin yöneticisi Hakan Demir de bu sabah saatlerinde evine giden polislerce gözaltına alınmıştı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, dün “Barış Pınarı Harekatı üzerinden halkı kin ve nefrete tahrik ettiği ve terör örgütü propagandası yaptığı” iddiasıyla 78 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını duyurmuştu.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar