Galip Dalay ile söyleşi: “AB ile ABD’nin çıkarları arasındaki makas giderek açılsa da, Avrupa için NATO’ya alternatif bir ortak güvenlik politikası oluşturmak çok zor”

Edgar Şar, Oxford Üniversitesi Misafir Öğretim Üyesi Galip Dalay ile NATO ve ABD ile ilişkiler üzerinden Almanya ve Fransa arasındaki fikir ve politika ayrılıklarını ve bunların olası sonuçlarını konuştu. Dalay’a göre, ABD’nin politikaları birçok alanda Avrupa ülkelerinin güvenliklerini tehdit edecek seviyeye gelmesine rağmen AB’nin ortak dış ve güvenlik politikası oluşturma konusundaki zorlukları NATO’ya bağımlılığını artırıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar