HDP’li Suruç Belediyesi Eşbaşkanı Hatice Çevik tutuklandı

15 Kasım’da gözaltına alınan HDP’li Suruç Belediyesi Eşbaşkanı Hatice Çevik çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Anadolu Ajansı, Çevik’in “silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklandığını duyurdu.

Hatice Çevik, Mardin’in Derik, Mazıdağı ve Savur belediyelerinin HDP’li eşbaşkanları ile birlikte gözaltına alındı. 16 Kasım’da Şanlıurfa’nın Suruç Belediyesi‘ne Kaymakam Kenan Aktaş kayyum olarak atandı.

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 59 oyla belediye başkanı seçilen Çevik, IŞİD’in 10 Ekim 2015’te Ankara Garı’nda düzenlediği terör saldırısında kızını kaybetmiş ve yaralanmıştı.

31 Mart’tan bu yana 24 HDP’li belediyeye kayyum atandı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar