Aydın Sezer ile söyleşi: “Meselemiz İdlib’de meşru bir mücadele mi vermek, yoksa Rusya ile ilişkileri bozmanın bahanesi mi aranıyor?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye ordusu Soçi anlaşmasında öngörülen sınırlara geri dönmezse 1 Mart’ta -hatta onu da beklemeden- Türk ordusunun rejim güçlerini püskürtmek üzere taarruza geçeceğini söylüyor. Rusya’dan ise araya girmesi, bir ateşkes sağlanması beklentisi var. Bu amaçla Türk-Rus heyetleri Moskova’da temaslarını sürdürürken, Medya Günlüğü yazarı, Rusya uzmanı Aydın Sezer’e “İdlib, Türkiye-Rusya ilişkileri açısından neden önemli, ne kadar önemli” diye sorduk. Sezer, İdlib’de Suriye ile savaşı göze almanın, Rusya ile de savaşmayı göze almak anlamına geleceği konusunda uyarıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar