Medyascope infografik – Türkiye’de ve dünyada koronavirüste son durum (19 Temmuz 2020)

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Koronavirüs salgını 10 Mart 2020 günü ilk kez resmi olarak Türkiye’de de görüldü. Türkiye’de son 24 saatte yapılan koronavirüs test sayısı 41 bin 310. Açıklanan verilere göre Türkiye, en çok koronavirüs hastasına sahip dünya ülkeleri arasında on beşinci sırada.

Veri Okuryazarlığı Derneği’nden (VOYD) Sadettin Demirel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her gün açıkladığı verilerle bir koronavirüs takip sayfası oluşturdu

Türkiye’de son 24 saatte yapılan test sayısı 41 bin 310. Yapılan testler ile pozitif çıkan hastaların sayısını karşılaştırdık: 

Koronavirüs nedeniyle entübe edilen yani yoğun bakımda solunum desteği sağlanan hasta sayısı ile koronavirüs kaynaklı vefat eden kişi sayısını karşılaştırdık: 

Koronavirüs hastası kişilerle koronavirüsü yenen kişi sayısını karşılaştırdık:

Koronavirüsün küresel boyutta ne durumda olduğunu inceledik:

Şu an en fazla hasta Amerika Birleşik Devletleri’nde. Türkiye ise ençok koronavirüs hastası bulunan ülkeler arasında on beşinci sırada:

<iframe title=”En çok koronavirüs hastasına sahip ülkeler” aria-label=”Balken (gestapelt)” id=”datawrapper-chart-Oe3gH” src=”https://datawrapper.dwcdn.net/Oe3gH/108/” scrolling=”no” frameborder=”0″ style=”width: 0; min-width: 100% !important; border: none;” height=”502″></iframe><script type=”text/javascript”>!function(){“use strict”;window.addEventListener(“message”,(function(a){if(void 0!==a.data[“datawrapper-height”])for(var e in a.data[“datawrapper-height”]){var t=document.getElementById(“datawrapper-chart-“+e)||document.querySelector(“iframe[src*='”+e+”‘]”);t&&(t.style.height=a.data[“datawrapper-height”][e]+”px”)}}))}();s

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus