Eski AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan disipline sevk edildi

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Bugün Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), iki dönem Diyarbakır milletvekilliği yapan İhsan Arslan’ın partinin disiplin kuruluna sevkine oybirliği ile karar verdi. Arslan, yaşamını anlattığı “Aklımda Kalan ve Ardımda Kalan” kitaplarıyla ilgili bir süre önce aralarında Medyascope’un da bulunduğu yayın organlarına röportajlar vermiş ve açıklamaları yankı uyandırmıştı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AKP MYK’sında belirlenen gündemlerin dışında kısa bir süre önce yazdığı kitaplarla ilgili Medyascope ve BBC Türkçe’ye röportaj veren eski Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan’ın disiplin kuruluna sevk edilmesi oylandı. Oybirliği ile alınan karar ile iki dönem milletvekilliği yapan Arslan, parti disiplin kuruluna sevk edildi.

AKP’nin kuruluşundan beri parti içinde bulunan İhsan Arslan, Mazlum-Der Genel Başkanlığı da yapmıştı. Arslan’ın AKP kurucu üyeleri arasında yer alan oğlu Ali İhsan (Mücahit) Arslan, halen Ankara Milletvekili olarak görev yapıyor.

Arslan, yaşamından kesitler içeren “Aklımda Kalan ve Ardımda Kalan” kitaplarında, AKP döneminde yapılan icraatların yanı sıra, AKP’nin bazı politikalarına yönelik eleştirilerini dile getirmişti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus