Profesör Cemal Kafadar yıkılan Yedikule Bostanları’nın tarihini anlatıyor

İstanbul’un tarihi surların dibinde yer alan ve Osmanlı saraylarına sebze yetiştiren tarihi Yedikule Bostanları’nda yer alan barakalar iş makineleri eşliğinde bugün yıkıldı.

Osmanlı Devleti’ne dair çalışmalarıyla önemli bir tarihçi olan Prof. Dr. Cemal Kafadar, Yedikule Bostanları’nda yıkım sırasında bostanların tarihini anlattı. Prof. Dr. Kafadar, Kanada’da McGill Üniversitesi İslamı Araştırmalar Enstütüsü’nde doktorasını yaptıktan sonra Princeton Üniversitesi’nde görev yaptı. 2010’da tarih dalında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görülen Kafadar halen Harvard Üniversitesi Tarih Bölümü öğetim üyesidir.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar