Hürriyet: “ABD Başkonsolosluğu’ndan bir gözaltı kararı daha var”, Bakan Gül: “Böyle bir şey yok”

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Hürriyet’in haberine göre ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz’un tutuklanmasının ardından benzer bir krizin daha yaşandığı ortaya çıktı. Başsavcılığın dün sabah bir konsolosluk çalışanı hakkında gözaltı kararı verdiği ve görevlinin hala konsoloslukta olduğu iddia edildi. 

ABD ve Türkiye arasında dün gece yaşanan kriz sonucu karşılıklı olarak vizeleri durdurmasına karar verilmişti. Geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine gönderilen ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’dan sonra dün sabah yeni bir gelişme yaşandığı iddia edildi. İddiaya göre Amerikan Konsolosluğu’nda Emniyetle ilişkileri düzenleyen bir isim için Başsavcılık tarafından verilen tutuklama kararı tebliğ edildi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise katıldığı televizyon programında “Bizim bilgimiz dahilinde olan ikinci bir tutuklama ya da gözaltı kararı bulunmuyor” dedi.

Hürriyet’in haberine göre tutuklama kararı verilen kişinin Türk vatandaşı olduğu ve eşinin FETÖ’nün çağrısından sonra Bank Asya’ya para yatırdığı öğrenildi. Gözaltı kararı verilen kişinin henüz yakalanmadığı ve konsolosluktan dışarıya çıkmadığı da belirtiliyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus