İtalyan giyim markası Benetton’ın kurucusu Gilberto Benetton hayatını kaybetti

İtalyan giyim markası Benetton’ın kurucularından Gilberto Benetton 77 yaşında hayatını kaybetti. Şirket yaptığı açıklamada, Benetton’ın ölüm nedeninin yaşa bağlı olduğunu ve vefat sırasında ailesinin yanında olduğunu belirtti.  Kardeşi ve şirketin bir diğer kurucusu Carlo Benetton da 2018 Temmuz ayında hayatını kaybetmişti.

Luciano, Carlo, Gilberto ve Giuliana Benetton tarafından 1963 yılında kurulan İtalyan markası, ırkçılığa karşı yürüttükleri kampanyalarla üne kavuştu. Cesur reklam posterleriyle dikkati çeken firma, son 10 yıldır azalan satışlardan etkilendi. Gilberto Benetton, Benetton’ın da bağlı olduğu Edizione Holding’in başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu. Aynı zamanda İtalyan merkezli catering şirketi olan Autogrill’in başkan yardımcısıydı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar