CHP eski Milletvekili Eren Erdem adli kontrol şartıyla tahliye edildi

Çağlayan Adliyesi’nde görülen 12 sanıklı Karşı gazetesi davasında savcı, CHP eski Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem’in “örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek” ve “gizliliğin ihlali” suçlarından 8,5 yıldan 19 yıla kadar hapsini istedi ancak Erdem adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Savcı esas hakkındaki mütalaasında, Erdem’in örgütün hiyerarşik yapısına dahil olduğunu ancak örgütle organik bağ kurduğuna dair kanıt bulunmadığını belirtti. Mütalaada, yasaya aykırı yollarla elde edilmiş görüntü kayıtlarıyla bilgi ve belgelerin Erdem’in genel yayın yönetmeni olduğu Karşı gazetesinde haberleştirilerek, FETÖ üyelerinin toplum nezdinde masum gösterilmeye, savunulmaya ve aklanmaya çalışıldığı öne sürüldü. Erdem’in örgüte yardım suçundan cezalandırılması talep edildi.

Çağlayan Adliyesi’nde görülen 12 sanıklı davada Erdem, duruşmaya SEGBİS ile bağlandı. Eren Erdem, haftanın iki günü en yakın karakola imza verecek ve bu süre boyunca yurtdışına çıkması engellenecek.


Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar