Barış akademisyeni Gülsün Güvenli’ye verilen “şehit ailesine taziye ziyareti” yükümlülüğü kaldırıldı

12 Şubat’ta İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Gülsün Güvenli’ye “terör örgütü propagandası” yapmak suçundan 15 ay hapis cezası verilmiş, ceza hükmün geri bıraktırılması kararı çerçevesinde beş yıl ertelenmişti.

Hapis cezasının yanı sıra Güvenli’ye 2015 yılında şehit olan komiser Ahmet Çamur’un eşi ve ailesine taziye ziyareti yükümlülüğü getirilmişti. Akademisyen Güvenli’nin avukatları karara itiraz etmişti. İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi bugün, Güvenli’ye verilen taziye ziyareti yükümlülüğünü savcının itirazını gerekçe göstererek kaldırdı. Mahkeme tarafından taziye ziyareti yükümlülüğünün yerine başka bir yükümlülük de verilmedi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar