Ekrem İmamoğlu sokakta uğradığı sözlü tacizlerin senaryo olduğunu, önceden kurgulandığını söyledi

Kurgu: Sercan Öztürk

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu kutuplaşmanın damga vurduğu bir seçim ortamında kampanyasını yürütüyor, zaman zaman sözlü tacize maruz kalıyor ve “terörist” olmakla suçlanıyor. Medyascope’tan Canan Coşkun’un sorularını cevaplayan İmamoğlu’na göre bu saldırılar, bilinçli yapılıyor ve planlı bir kurgunun parçası.

İstanbul’da Kapalıçarşı’da esnafla, turistlerle görüşen CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu’na bir kişi “Terör sevici” diye bağırıyor, ardından devam ediyor: “Taksim’de ezanı ıslıkladınız!”

İmamoğlu, sükûnetini koruyor ve çarşıda dolaşmaya devam ediyor. Bu kez başka bir esnaf ona, “CHP ve HDP ittifak yapıyor” diyor. İmamoğlu, “Peki andımızı kim kaldırdı?” diye sorunca kısa süreli bir sessizlik yaşanıyor. Ekrem İmamoğlu, “Kafan karıştı galiba” deyip yoluna devam ediyor.

Ekrem İmamoğlu her gün sokakta. Onlarca kişiyle konuşuyor, yüzlercesiyle el sıkışıyor. Büyük ilgi görüyor. Vatandaşlar ona dokunuyor, dertlerini anlatıyor. Ona oy vermeyecek olanlar, onu kendi partilerine katılmaya devam ediyor. Yine de, zaman zaman, sözlü tacize maruz kalıyor, terörist olmakla suçlanıyor. İmamoğlu’na göre bu saldırılar, planlı bir kurgunun parçası.

Daha önce İmamoğlu’na direkt fiziki saldırı tehdidinde bulunanlar olsa da, İmamoğlu karşılaştığı bu olayları büyütmek istemiyor, kampanyasına odaklanıyor.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar