Babası Şaban Vatan, Rabia Naz’ın ölüm yıldönümünde konuştu: “Faillerin bulunmasını istiyoruz”

Rabia Naz Vatan’ın (11) şüpheli ölümünün üzerinden bir yıl geçti. Baba Şaban Vatan’ın, kızının ölümünün aydınlatılmasına yönelik hukuk mücadelesi devam ediyor.

Kızının ölüm yıldönümünde, Rabia’nın okuduğu Eynesil İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen anma töreninde konuşan Şaban Vatan bir kez daha yetkililere seslenerek, Rabia Naz’ın ölümünün aydınlatılması çağrısında bulundu. Barolardan ve sanat camiasından da konuya dair destek beklediğini belirten Vatan, “Artık biz, kızımızın faillerini istiyoruz” dedi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) Rabia Naz olayı ile ilgili başlattığı soruşturmayı da değerlendiren Vatan, “Biz bu gelişmeyi çok bekledik. HSK müfettişlerinin inceleme yapıp, bu soruşturmanın seyrinin nasıl yürüdüğünü aydınlatmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

HSK’nın Rabia Naz’ın şüpheli ölümüne ilişkin başlattığı soruşturmanın ayrıntılarını içeren haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar