ODTÜ Rektörlüğü öğrencilerin taleplerini kabul etti, bahar şenlikleri Devrim Stadı’nda

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü, üniversite öğrencilerinin taleplerini kabul ederek, bu yıl 33. Bahar Şenliklerinin Devrim Stadı’nda yapılmasının iptali kararından vazgeçti.

ODTÜ Rektörlüğü, öğrencilerin dünkü yoğun protestolarının ardından, bugün şenliği düzenleyen Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) temsilcileriyle görüşmeyi kabul etmişti. Bugün yapılan ve yaklaşık 2 saat süren toplantının sonuçlarını UGT Yönetim Kurulu Başkanı Anıl Şimşek, Rektörlük önünde bekleyen öğrencilere duyurdu. Şimşek, “Devrim Stadyumu, her zaman olduğu gibi hepimize açık” dedi.

Toplantının sonucunu sosyal medya hesabı üzerinden duyuran “ODTÜ Öğrencileri”nin açıklamasında ise, “Çabalarımız sonuç verdi! ODTÜ 2019 Bahar Şenliğimizi kazandık! Rektör tüm isteklerimizi kabul etti. Şenliğimizi planladığımız gibi Devrim Stadyumu’nda yapacağız. Bize destek olan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Şenliğimize bekliyoruz!” denildi.

ODTÜ öğrencileri şenlikte konserlerin her yıl olduğu gibi ODTÜ Devrim Stadyumu’nda yapılmasını isterken ODTÜ yönetimi ise Kültür Kongre Merkezi Otoparkı’nı önermişti. Bunun üzerine bini aşkın ODTÜ öğrencisi Rektörlük önünde protesto gösterileri düzenlemişti.

ODTÜ’nün 33. Bahar Şenlikleri 24-26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Şenliğin programının son hali ise henüz kesinlik kazanmış değil.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pocket
Share on email
Share on print
  • Medyascope
  • Medyascope Plus