Süleyman Soylu: “Küçükçekmece’deki çocuğa yönelik cinsel saldırı olayının faili yakalandı”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Küçükçekmece’nin Kanarya Mahallesi’nde yaşanan, beş yaşındaki bir çocuğa yönelik cinsel saldırı olayının failinin yakalandığını duyurdu.

Soylu, “Failin yakalandığı bilgisi bende var. Valilik açıklama yapacak” dedi.

Ne olmuştu? 

22 Nisan günü İstanbul Küçükçekmece’de beş yaşındaki bir kız çocuğu cinsel saldırıya uğradı. Çocuk, ailesinin durumu fark etmesinin ardından hastaneye kaldırılırken, olayı 23 Nisan gecesi duyan mahalle sakinleri, çocuk istismarına tepki göstermek için protestolar düzenledi ve olayın sosyal medyada yayılmasını sağladı. Protestoların devam ettiği 25 Nisan gecesi ise polis kalabalığa müdahale etti. 

Muhabirlerimiz Büşra Cebeci ve Murat Utku, Kanarya Mahallesi’ne giderek protestoları yerinde izlemişlerdi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar