Cumhuriyet’in eski çalışanlarının infaz durdurma talebi reddedildi

Cumhuriyet gazetesi davasında beş yılın altında hapis cezasına mahkûm edilen ve geçtiğimiz günlerde yeniden cezaevine giren eski çalışanlar için infazın durdurulması talebi reddedildi. Mahkeme, bu kişiler hakkında kanuni bir değişiklik olmadığını belirtti. 

Cumhuriyet gazetesi davası kapsamında beş yılın altında hapis cezasına çarptırılan ve geçen hafta cezaevine giren Güray Öz, Musa Kart, Hakan Kara, Önder Çelik, Musa Kart ve Emre İper, cezaevine girmeden önce yerel mahkemeden infazın durdurulmasını talep etmişti. Mahkeme, talebi değerlendirmeden infazın gerçekleştirilmesi için savcılığa yazı yazmış ve altı kişi cezaevine girmişti.

Mahkeme, bu talebi dün inceledi ve karara bağladı. Mahkeme, infaz işlemlerine başlandığını belirterek, altı kişi hakkındaki cezanın infazında duraksama olmadığını, haklarında kanuni bir değişiklik de olmadığını kaydetti. Kararda, bir üst mahkemeye itiraz yolunun açık olduğu ifade edildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar