İstanbul’daki 1 Mayıs kutlamalarında 127 kişi gözaltına alındı

İstanbul’daki coşkulu 1 Mayıs kutlamaları Bakırköy’de yapıldı. Valilik kararıyla Taksim Meydanı yasaklanmıştı. Yasağa rağmen Taksim’e çıkmak isteyenler ise polis engeliyle karşılaştı. Çıkan olaylarda 127 kişi gözaltına alındı.

Taksim Meydanı’na çıkan yollar araç trafiğine kapatılırken, metro seferleri yapılmadı. Meydanın çevresi polis kordonuna alındı. İşe gitmek zorunda olanlar güvenlik önlemlerini aşamadı. Taksim’den kalkan havalimanı ulaşım araçlarının da iptal edilmesi sebebiyle yolcular ellerinde valizlerle yürümek zorunda kaldı.

Polis, Beşiktaş’ta 55, Şişli’de 38, Beyoğlu’nda 29, Kağıthane’de 4 ve Bakırköy’de 1 kişiyi gözaltına aldı.

Türk-İş üyelerinden oluşan bir grup ise, 1 Mayıs 1977 yılında yaşanan olaylarda hayatını kaybeden 34 kişinin anısına, Kazancı Yokuşu’na karanfil bıraktı.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar