İstanbul İl Seçim Kurulu’nda görev değişimi: Yeni başkan Ziya Bülent Öner oldu

İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal’ın emekliliğini istemesinin ardından yerine Ziya Bülent Öner getirildi. İstanbul 16. Aile Mahkemesi Hakimi olarak görev yapan Öner, daha önce de Fatih İlçe Seçim Kurulu Başkanı’ydı.

Aynı zamanda İstanbul 6. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanı da olan Müberra Gürdal, 9 Mayıs 2019 tarihinde emekliye ayrılma talepli dilekçesini İstanbul Adli Yargı Komisyon Başkanlığı’na verdi.

İl Seçim Kurulu’nda üye olarak İstanbul Ticaret Mahkemesi Başkanı Nihal Ancı Koç ile İstanbul Sulh Hukuk Hakimi Fatma Nilgün Uçar görev yapacak. Kurulun yedek üyesi de İstanbul Aile Hakimi Şükran Yıldız.

Ziya Bülent Öner’in İl Seçim Kurulu Başkanı olması nedeniyle boşalan Fatih İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na da İstanbul 12. Ağır Ceza Başkanı Nimet Demir getirildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar