Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Dunja Mijatovic, Demirtaş’ın avukatlarıyla görüştü

Ankara’ya gelen Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Dunja Mijatovic, HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın avukatlarıyla bir saatlik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, hem Demirtaş’ın Türkiye’deki yargılanma süreci hem de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki (AİHM) dava süreci ele alındı. 

Ankara’daki görüşmeye, Demirtaş’ın avukatları Mahsuni Karaman ve Aygül Demirtaş Gökalp katıldı. Bir saat süren görüşmede, daha önceki komiserin AİHM Büyük Daire’de 18 Eylül’de görülecek olan davaya müdahil olduğu hatırlatılarak, bu davanın Mijatovic tarafından da izleneceği gündeme getirildi. Mijatovic, müdahil oldukları AİHM’deki davayı izleyebileceklerini ifade etti. Görüşmede ayrıca, Demirtaş’ın Türkiye ve AİHM’deki davalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. 

Dunja Mijatovic’in Türkiye ile ilgili hazırlayacağı rapor kapsamında İnsan Hakları Derneği ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı’nın da aralarında olduğu birçok sivil toplum kuruluşu ile görüştüğü öğrenildi.

Medyascope'a destek olmak ister misiniz?

Yayınlarımızı sürdürebilmek ve daha kaliteli kılmak için desteğinize ihtiyacımız var

Merhabalar!

Medyascope olarak Ağustos 2015’ten itibaren, çölleşen haber ikliminde her kesimden herkese su verecek bir vaha olmaya çalışıyoruz. Özgürlüğümüzden, bağımsızlığımızdan, ve çok yanlı habercilik anlayışımızdan taviz vermemekte kararlıyız. Çoğunlukla gençlerden oluşan kadromuzla, dijital medyanın olanaklarını kullanarak yayın yapıyor ve her geçen gün hem içerik hem de teknik olarak büyüyoruz. Hedefimiz yayın gün ve saatlerimizi artırmak; içeriklerimizi daha da zenginleştirmek. Bu da sizin desteklerinizle mümkün. Çok teşekkürler.  

Öne Çıkanlar